Jak si s pomocí fotovoltaiky zajistit elektřinu i při výpadku proudu

Víte, že při výpadku elektrické rozvodné sítě dojde k výpadku také fotovoltaické elektrárny? Zajistěte si dodávku elektřiny z fotovoltaiky i v případě výpadku proudu, plánovaných odstávek nebo blackoutu, abyste už nemuseli sedět v obýváku při svíčkách nebo vytírat louže pod mrazákem. Jak na to?

Řešením je pořízení fotovoltaické elektrárny s baterií, do které se ukládá nevyužitá energie pro dny bez slunce nebo krizové situace, jako je třeba výpadek proudu. Při výpadku proudu se pak promění fotovoltaická elektrárna s baterií v záložní zdroj elektrické energie a přejde do tzv. back up režimu.

Při pořízení je třeba zvážit velikost baterie a množství přístrojů, které budete chtít na back up linku napojit, aby je baterie dokázala zásobovat elektrickou energií dostatečně dlouho. Na back up linku proto doporučujeme připojit především klíčové spotřebiče pro fungování vaší domácnosti jako je například osvětlení, lednice, mrazák nebo domovní zabezpečení.

Máte zájem o pořízení fotovoltaiky s baterií a back up linkou, která vám zajistí nepřetržité dodávky elektřiny? Kontaktujte nás a my vám vypracujeme nezávaznou nabídku s kalkulací zdarma.