Montáž fotovoltaiky je rychlá a snadná

Samotná montáž fotovoltaiky je velmi rychlá a nepředstavuje výrazný zásah do vaší stavby. Jak montáž fotovoltaických panelů probíhá a kam můžete panely umístit?

Kam všude můžete fotovoltaické panely umístit?

Fotovoltaické panely je možné umístit na jakýkoliv typ střech rodinných domů nebo jiných budov. Ideální jsou střechy orientované na jih s mírným sklonem, který musí být minimálně 15°. Fotovoltaické panely jsou velmi lehké, proto je s klidem můžete instalovat i na starší domy. Před každou montáží zkontrolujeme celkový stav vaší střechy a krovů.

Vhodné jsou také na ploché střechy, kde se fotovoltaické panely umisťují se sklonem na nosnou konstrukci. Je možné je instalovat také vodorovně, v tomto případě ale vyžadují častější pravidelnou údržbu a čištění.

Jak dlouho montáž fotovoltaiky trvá?

Celou montáž fotovoltaiky u vás doma zvládneme do pár dní. Nejdříve přijedeme nainstalovat samotné fotovoltaické panely na vaši střechu a poté nainstalujeme všechny rozvody elektřiny a napojíme fotovoltaickou elektrárnu do vaši domácí elektrické sítě.

Máte zájem o instalaci fotovoltaiky i na vaši střechu? Kontaktujte nás a nechte si zpracovat zdarma návrh řešení a kalkulaci.